Powłoka ceramiczna – chroń swój samochód i nadaj mu blask

​Ceramika na lakierze samochodowym jest coraz częściej spotykana wśród kierowców, którzy w sposób świadomy podchodzą do dbałości o swój pojazd. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ dzięki temu lakier jest mniej podatny na zarysowania. Do tego powłoka ceramiczna na samochodzie jest w stanie nadać głębi koloru. Jaka ceramika na auto będzie najlepszym wyborem? Oto kilka wskazówek, które powinna wykorzystać każda osoba przymierzająca się do nałożenia powłoki ceramicznej.

Wybór odpowiedniej powłoki ceramicznej

Osoby, które nie mają odpowiedniej wiedzy, w pierwszej kolejności powinny zapoznać się z opiniami profesjonalistów, aby wybrać najlepszą powłokę ceramiczną. Szczególnie jeżeli zamierzają samodzielnie nakładać ją na samochód. Nie jest to czynność z pozoru trudna. Należy jednak zachować odpowiednią dokładność, aby mieć pewność, że uda się osiągnąć pożądany efekt. Produkt, który zostanie wybrany musi posiadać właściwości wizualne i hydrofobowe i bardzo dobrą ochronę lakieru. Należy także zwrócić uwagę na to, czy powłoka ceramiczna jest produktem uniwersalnym. Tzn. czy można nakładać ją na każdy element samochodu? Jeżeli ktoś będzie miał taką potrzebę, może wybrać produkt, który można nałożyć nie tylko na lakier, ale także szyby oraz felgi.

Jak nakładać powłokę ceramiczną?

Samodzielne nałożenie powłoki ceramiczne pozwoli na oszczędności finansowe. Należy jednak zachować przy tym odpowiednią dokładność, aby auto mogło prezentować się w odpowiedni sposób. Pierwszym krokiem jest dokładne umycie i oczyszczenie samochodu. Trzeba przy tym zadbać o wszystkie zakamarki, aby nic nie pozostało na powierzchni lakieru i samochodu. Następnym etapem będzie korekta lakieru. Są to czynności, które obejmują usunięcie wszystkich zarysowań oraz odtłuszczenie. Przygotowanie samochodu trochę trwa, ale w ten sposób, zachowując maksymalny poziom dokładności, będzie można cieszyć się odpowiednim efektem wizualnym na końcu.

Należy uwzględnić także to, że powłoka ceramiczna na lakier powinna zostać naniesiona w czystym i suchym pomieszczeniu, gdzie zostanie utrzymana odpowiednia temperatura oraz poziom wilgotności. Nie można także zapomnieć o dobrym świetle, które pozwoli wyłapać ewentualne smugi podczas nakładania. Jeżeli wszelkie uchybienia nie zostaną usunięte przez utwardzeniem powłoki, potrzebne będzie ponowne polerowanie, aby móc wprowadzić poprawki.

Ile schnie ceramika na aucie?

Decydując się na nałożenie powłoki ceramicznej na samochodzie, należy uwzględnić to, że proces utwardzania wynosi 48 godzin. Przez dwie doby samochód nie będzie nadawał się do użytku. Chociaż pełny proces utwardzania wynieść może nawet dwa tygodnie. Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od warunków panujących na dworze. W tym czasie należy dbać o auto, tzn. najszybciej jak się tylko da, usuwać wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Do tego należy unikać parkowania na słońcu. Należy pamiętać o tym, że po nałożeniu ceramiki, dla zachowania lepszych właściwości, auto powinno być myte co trzy do czterech tygodni.

Kategorie: Inne,